Kalite

 

          Bayisi olduğumuz Şenpiliç A. Ş. 'nin Söğütlü Kesimhanesinde piliçlerin soğutulmasında Türkiye'nin 3600 metre ile en uzun kuru soğutma hattı kullanılmaktadır. Bu sayede piliçler birbirine hiç değmeden ve içindeki suyun tamamen süzülmesi ile maksimum kalitede soğumuş olurlar. Ağırlığına göre bilgisayar komutları ile sınıflandırılan piliçlerin parçalanması ve paketlenmesi de el değmeden en üst düzeyde hijyen ortamının sağlandığı şartlarda, islami kurallara uygun olarak olur.


          Şenpiliç etlik piliç sektöründe ön sırada yer alan, saygın ve güvenilir bir marka olmak için :

  • İnsan sağlığından ödün vermeden, sağlıklı ve hijyenik koşullarda üretim yapmayı,
  • Kaliteyi ve sistemini sürekli iyileştirmeyi,
  • Müşteri isteklerine duyarlı olmayı,
  • Kalite Yönetim Sistemi şartlarına uymayı,
  • Gıda güvenliğini etkileyebilecek fiziksel kimyasal ve mikrobiyolojik her tür tehlikeyi tanımlayıp kontrol altına almayı Kalite ve Gıda güvenliği politikası olarak belirler ve bunu devamlı kılmak için insan gücü eğitimini ve katılımını sağlamayı garanti eder.


        Her iki kesimhanede ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgesi ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Helal kesim belgelerine sahiptir.

 

        Söğütlü kesimhanesi Avrupa Birliği İhracat Ön İzin Numarası TR-08 e sahiptir. Ayrıca Rusya' ya ait olan Gost-r ürün standart belgesi bulunmaktadır.Tüm bunlara ilaveten Sağlıklı Tavuk Bilgi Platformu Kurucu Üyesi olan firma, aynı zamanda Besd- Bir üyesidir.